Започна първенството при жените

Този уикенд започна първенството при жените в Националната волейболна лига “Демакс”. В срещите “Марица” победи “Славия” с 3:1, “Берое” победи “Локомотив” с 3:2, “Варна ДКС” победи “ЦСКА” с 3:1, а съставът на “Казанлък волей” победи “Перун” Варна с 3:0.

Съставът ни записа пета победа от началото на сезона след възобновяване на дамското първенство само за час игра. Момичетата бяха безпогрешни и в трите части от двубоя, за да се поздравят с крайния успех – 3:0 (25:9, 25:18, 25:14). Двата отбора тръгнаха равностойно отначало, след което казанлъчанки продължиха ударно и оставиха съперника на едва 9 точки. Във втората част играта започна идентично, след което гостенките от Варна поведоха за кратко. След осмата точка домакините поеха инициативата и дръпнаха с добра преднина. Така момичетата на Атанас Петров увеличиха и аванса си. Третият гейм протече под диктовката на състезателките на Казанлък, които записаха чиста победа. След изиграването на днешните мачове “Казанлък Волей-Багира” се изкачи на второто място във временното подреждане. Следващата среща по програмата на „Демакс лига“ е на 12 февруари, като съставът ни ще гостува на „Локомотив 1929“ София.