Берое загуби гостуването си срещу Септември в София

Берое изигра най-слабия си мач от началото на сезона и допусна загуба с 1:3 при гостуването си на Септември в София. Мачът от седмия кръг започна вихрено за домакините, които създаваха сериозно напрежение за беройската защита буквално с всяка своя атака в първите минути. При поредното центриране в пеналта Симеон Александров се оказа непокрит и в 9-тата минута се разписа за 1:0. Голът не промени картината на терена и столичани продължиха да водят играта. Минута преди края на полувремето Красиан Колев реализира дузпа за 2:0,а в ответната атака Стив Траоре върна интригата, възползвайки се от нелепа грешка в отбраната на Септември. След като отбиха натиска на Берое в началото на втората част, септемврийци отново поеха инициативата и с красив гол на Димитър Костадинов затвориха мача в своя полза. В даденото от рефера продължение Абубакар Тунгара изпусна дузпа за Берое.