Женският тим на Локомотив (Стара Загора) разгроми северномакедонския Люботен

Женският тим на Локомотив (Стара Загора) разгроми северномакедонския Люботен с 5:1 като гост в Шампионската лига. Мачът се игра на базата на националния отбор на Северна Македония и бе за третото място в група 9 от първия предварителен кръг на турнира. Победата идва след поражението, което Локомотив претърпя от беларуския Динамо (Минск) в полуфинала на мини-турнира. Така българският шампион отпада от надпреварата и ще съсредоточи сили в защита на титлата си. Още във 2-ата минута Габриела Найденова даде аванс на старозагорския отбор. Украинката Анастасия Скоринина удвои в 15-ата минута, а румънката Лаура Рус отбеляза трети гол малко преди почивката от дузпа. Португалката Рафаела Лопеш Варела вкара четвърти гол в даденото от рефера продължение на първата част. Две минути след почивката Лауа Рус реализира пети гол, а домакините върнаха само едно попадение в 68-ата минута чрез Теодора Янковска.