Thracian Run and Bike 2022

Спортното събитие Thracian Run and Bike и тази година събра стотици любители на бягането и колоезденето. Основната цел на събитието бе да се популяризират спорта, физическата активност и опознаването на красотата на гр.Казанлък и околностите, наричана още Розова долина и Долината на Tракийските владетели.

Състезателите премериха сили в 5 дисциплини – 9, 24 и 42км- бягане мъже и жени и 24 и 40км – Колоездене мъже и жени.

Първи при  9км. – бягане мъже стана Даниел Иванов, а при жените- Маринела Цекова. В 24км. Бягане мъже първенци станаха  Славян Генчев и Силвия Данчева.

Златото в 42км. Бягане мъже отиде при Иво Андреев, а при жените Александра Топалова. В колоезденето 24км първи финишираха Тодор Ангелов и Веси Тодорова, а при 40км. Димитър Михайлов и Кристина Дончева.

Победителите до 3-то място при мъжете и жените в отделните дистанции и дисциплини получиха медали и предметни награди осигурени от спонсорите на събитието. Първенците в отделните категории получиха и  тениски с логото на състезанието.

Организатор на състезание беше Спортен клуб “Планинско бягане и Туризъм – Казанлък”