“Розова долина” с победа над “Димитровград 1947” с 5:1

6 гола видяха над 400 зрители в Казанлък на градския стадион “Севтополис” в домакинството на “Розите”. В съботния топъл есенен ден, мъжкият ни футболен тим разгроми с 5:1 ФК “Димитровград 1947” в 11-ия кръг в трета лига на Югоизток. В 14-та минута Цветан Чахов напредна по левия фланг и подаде в наказателното поле на голмайстора ни и капитан в мача Пламен Колев, който със силен удар реализира отблизо за 1:0. Последователно в 18-та и 28-ма минути “острието” ни и офанзивен Венцислав Иванов след самостоятелни пробиви реализира за 3:0 с две попадения в долния ляв ъгъл на вратата. “Розова долина” доминира през целия мач, в отделни моменти с леко отпускане, но със силната игра в атака и в дефанзивен план, заслужено взехме трите точки. Шест минути преди края на първата част, Николай Георгиев от  реализира дузпа и намали за 3:1, след като Енгин Махмуд спря непозволено играч на гостите в наказателното поле. На казанлъшката врата дебют записа опитният Михаил Михайлов след като вратарите на отбора са в “лазарета”, а следва “сгъстен цикъл” от мачове. В 76-та минута енергичният Венци Иванов пробяга над 50 метра с контраатака отляво и подаде точно на Кольо Чахов, който отблизо вкара за 4:1.След 5 минути крайното 5:1 оформи опитният “ветеран” Иван Чергев от малкото наказателно поле след пас на Кольо Чахов след атака по десния фланг.

Следва двубоят за Купата при аматьорите в сряда от 16 часа в Казанлък срещу “Верея”/Стара Загора/, а в събота гостуване в Стара Загора на “Берое 2”. С мач по-малко и 19 точки от 20 тима сме 7-ми в трета лига.