Розите посрещат Лудогорец за Купата на България

Розова долина ще играе с шампиона Лудогорец в  1/16-финалите на турнира за Купата на България. В този етап участие ще вземат класиралите се отбори от предварителните кръгове (Втора и Трета лига), които ще се изправят срещу отборите от efbet Лига. Розова долина ще бъде домакин, а победителят ще бъде определян в един мач. Двубоите от този етап трябва да се изиграят в седмицата 29 ноември – 1 декември. Листчето с името на казанлъшкия тим бе изтеглено от Козмин Моци.

До този момент се стигна след като ФК “Розова долина” разгроми с 3:0 професионалния Янтра (Габрово) в мач от 1/32-финалите за Купата на България. Припомняме, че момчетата на Атанас Апостолов шокираха възпитаниците на Сашо Ангелов с два бързи гола в първото полувреме. Още в 5-та минута Пламен Колев реализира дузпа за спъване на Венци Иванов от вратаря на гостите. 5 минути по-късно именно Иванов реализира след самостоятелен пробив и покачи за 2:0. Габровци удариха греда, а Ахмед Фаиков имаше шанс на два пъти да вкара от корнер. За пълния триумф на водения от старши-треньора Атанас Апостолов отбор, броени минути преди последния съдийски сигнал (в 87 минута), Цветан Чахов се разписа за крайното 3:0.