Баскетбол: Момичетатa на Берое U14 завоюваха пореден трофей

Отборът на Берое за момичета до 14 години добави пореден трофей в клубната витрина, след като в Стара Загора завоюва Купата на Българската федерация по баскетбол. Категоричната победа над Рилски спортист в полуфинала бе последвана от убедително представяне и във финалната битка за златото срещу Локомотив Сф, спечелена с 63:47 точки.
Локомотив започна по-добре мача и поведе с 16:11 след първата част, но вкара едва 6 точки през втората, докато домакините вдигнаха темпото и на почивката вече бяха напред с 36:22.
Подемът им продължи и след паузата, като разлката скочи до 27 преди заключителната четвърт. Столичният тим все пак спечели последната част, но без това да промени крайния изход на срещата.
Габриела Коцева бе най-резултатна за победителите с 16 точки, като тя получи и индивидуални приз за МVP.
В спор за третото място Рилски спортист победи Черно море Одесос.