Шампионките от “Локомотив” с важна победа над “Лудогорец”

Защитаващият титлата си в женското футболно първенство “Локомотив” (Ст. Загора) постигна важна победа като гост на “Лудогорец” с 2:1 в среща от 10-ия кръг на шампионата. Анастасия Скоринина бе в основата на успеха с двете си отбелязани попадения. В 16-ата минута тя даде аванс на “Локомотив” след хубав индивидуален пробив по дясното крило и плътен удар в далечния ъгъл. В 72-рата минута украинката се възползва от неумело излизане на вратарката на разградския отбор и с глава прати топката във вратата й. Между двете попадения на Скоринина, за “Лудогорец” се разписа австрийката Ванеса Гайдек в 59-ата минута.

Успехът бе седми за старозагорки от 8 изиграни двубоя, като единственото поражение дойде при домакинството на НСА с 3:4. “Локомотив” е с актив от 21 точки от 8 мача, колкото има и лидерът НСА, който обаче е с мач по-малко.