С бронзов медал от Държавното първенство се завърна Николета Добрева

От 5.03 до 10.03.2024 г. се проведе Държавният шампионат по фехтовка за възрастите от 11 до 20 години. Стара Загора бе представена от девет сабльора. Много добро бе представянето на Дарин Андреев класирал се сред 16-те най-добри в състезанието при момчетата до 13 години. За финал на състезанието 14 годишната Николета Добрева отново записа името си в историята на фехтовката в Стара Загора, като спечели бронзов медал при девойките до 20 години, където Теодора Добрева се отчете с 11-то място от 28 състезателки. В отборната надпревара 3 туша не достигнаха на отбора в състав Николета Добрева, Теодора Добрева и Ирена Налбантова да влезнат във полуфиналните битки за медал. При мъжките отбори момчетата до 13 и до 15 години, за които това бе първо участие в такъв тип надпревара, заеха седмите места.