Чирпан посреща Баба Марта в бяло и червено

Алеята в градски парк „Яворов”, сградата на Туристическото дружество и пространството пред Община Чирпан са обагрени в бяло и червено за 1 март. С настроение, символи  и надежда градът посреща Баба Марта.
Празничната украса е дело на децата от детските ясли, детските градини и училищата на територията на общината, които с много старание и въображение изработиха множество красиви мартенички. С тях Чирпан отново доказва, че пази живи българските традиции и ги предава с радост и отговорност на най-малките.

На 1 март, от 11:30 часа  пред сградата на Общината екипът на Центъра за обществена подкрепа/Общностния център за деца и семейства отбелязаха празника, като се раздаваха мартеници на гражданите. В инициативата се включи и дете в народна носия, което допринесе за автентичната атмосфера на празника.