864-ма са старозагорците, носещи името Йордан, с кратката му форма Данчо са 94 души. На Богоявление празнуват и 559 с име Божидар и 765- Господин, както и Динко (851), Диньо (343), Боян (284) и Богомил (61). За здраве ще почерпят още 485 дами с името Йорданка, Йордана (13), Данка (143), Божидара (218), Динка (549), Господинка (222) и Господина (13). Общо имениците са 6038.
На 6 януари празнуват още Божил (8), Борил (16), Божан (4) и женския еквивалент Божана (74), Богдан (74) и Богдана (66). Дамите с име Бояна са 84, Богомила – 12. На Йордановден името си празнуват още 87 старозагорци с името Найден, както и 4, носещи името Теодосий. Празнуващите с име Бистра са 81 представителки на нежния пол, Найда (3), Дина (45) и Дана (14). Само един старозагорец носи звучното Дан, а една жена е с име Теодосия. Това показва справката изготвена от дирекция „Гражданско състояние“ на Община Стара Загора.
Йордановден е един от най-големите християнски празници. Това е денят, в който Йоан Кръстител кръщава в река Йордан Исус Христос. След тайнството на Богоявление хората видели с очите си християнското триединство на Отец (гласа), Дух (гълъба, кацнал на рамото на Христос) и Син (земния човек) и започнали да вярват, затова денят се нарича още Богоявление. До този ден се смята, че дните са опасни и по земята бродят караконджули и демони – наричат се “Мръсни дни”, Поганци, Караконждуви дни. С кръщаването на водата светът става безопасно място за живеене.
По традиция нечетен брой момчета се хвърлят, за да го хванат. Смята се, че който пръв го хванет ще бъде много здрав и всичко ще му спори. В миналото този, който хванел кръста, бил богато награждаван от своите съселяни. Традиционно на трапезата на Йордановден се слага пита, свинско, сърмички, пълнени чушки, кисело зеле, боб, вино.