Носати мечета от Добрич вече радват посетителите на старозагорския зоопарк
Скай, Зума и Равал са най-новите обитатели на Зоопарк Стара Загора. Трите носати мечета от вчера опознават новия си дом, в сърцето на красивия парк „Митрополит Методий Кусев". Вече се хранят и излизат на припек, което дава знак, че се адаптират добре към средата. Дългоносите момчета са на малко повече от една година, родени са на 4 юли в Добрич. Родителите им Ин и Ян са безспорна атракция за добричлии и гостите на зооградината. Кръстници на мечетата, които имат доста интересен външен вид, са деца от Добрич, участвали в конкурс за избор на имена, какъвто в момента се реализира и за 5-месечните леопард и черни пантери в местната зооградина.
Ръководителят на старозагорския зоопарк д-р Ивелина Илиева посрещна свои колеги от София, Варна, Бургас, Добрич, Благоевград, Айтос, Ловеч, Павликени и Разград. Стара Загора бе домакин на среща на членове на Българската асоциация на зоопарковете и аквариумите (БАЗА).
Още по темата
-
В една четвърт от обществените басейни няма достатъчно спасители
-
Начало на проект за реконструкция на улици в село Тулово
-
Старозагорският куклен театър ще участва в Midalidare Rock 2026 с богата програма за деца и семейства
-
Младите омбудсмани дадоха старт на лятната ваканция с посещение в Дневния център за деца и младежи с увреждания в Стара Загора