Няма да тестват сирените за предупреждение на населението днес
От МВР информират, че причината е избягване на стрес сред хората и съобразяване със ситуацията в Близкия Изток
Отлага се проверката на техническото състояние на Националната система за ранно предупреждение и оповестяване на населението чрез задействане на акустичните сиренни устройства. Това съобщиха официално от МВР.
Тренировката на територията на град Стара Загора беше предвидена за 11.00 часа днес, първия работен ден на месец октомври, както е по план два пъти годишно, освен през април.
Заедно със сирените, трябваше да бъдат задействани и локалните автоматизирани оповестителни системи за опасност в големи обекти.
От МВР поясниха, че причината за отлагането е съобразяване със ситуацията в Близкия Изток и избягване на допълнително напрежение сред гражданите.
Още по темата
-
Община Раднево организира информационна кампания за набиране на кандидати за професионални приемни родители
-
Община Стара Загора търси доброволец по европейския проект TEXAD
-
АРИР поставя опита на Стара Загора в прехода във фокуса на 65-ия конгрес на ERSA
-
Z-Tronic Festival 2026 събира електронната сцена на Балканите в Стара Загора