Започва втората обработка срещу комари
Тази вечер, 25.08.2026 г. (вторник), след 22:00 ч. на територията на община Казанлък ще бъде извършена втора дезинсекционна обработка срещу комари.
Обработката ще бъде извършена с помощта на специализирани генератори за топъл аерозол от ново поколение с голям дебит, монтирани на високопроходими автомобили.
Генераторите възпроизвеждат гъст бял дим, който прониква в местата, където се укриват вредителите. Димът наподобява този от пожарогасител и не бива да се приема като сигнал за пожар.
Призоваваме гражданите след 22:00 ч. да затворят прозорците и вратите на домовете си, за да се предотврати навлизането на дима в помещенията.
Димът може да се задържи до 30 минути след обработката.
При неблагоприятни метеорологични условия планираната обработка ще бъде извършена през първия подходящ работен ден.
Чуй новината
Аудио версия на публикацията.
Още по темата
-
Общинският съвет препотвърди решението за удължаване на срока за реализация на МБАЛ „Сърце и Мозък“
-
Бюджет 2026 на Община Стара Загора: 204,7 млн. евро за образование, градска среда и развитие
-
141 години от Съединението: Стара Загора почита паметта на героите
-
Община Казанлък осигурява транспорт до събитията от „Празници в долината на тракийските царе“