Атлетик удари Берое 2 в Стара Загора

Загуба допусна вторият отбор на БК Берое, който започна участие в Първата шестица на мъжката А група. В общинска зала Стара Загора тимът на Бойко Миленков бе надигран с 84:101 от Атлетик София.

Берое 2 и Атлетик изиграха равностойно първо полувреме, като двата тима си размениха по една част през него.
След паузата столичани взеха инициативата и преди заключителната част дъпнаха със 7 точки. Последните 10 минути отново бяха за играчите на Атлетик, които продължиха да увеличават аванса си и направиха победата си още по-изразителна.
Най-важна за успеха се оказа доминацията на гостите в подкошието, като борбите бяха 47 срещу 26.
Най-резултатен в мача бе центърът на Атлетик с Станислав Славейков с 28 точки.
За Берое -2 Евгени Василев се отчете с 25 точки (6 тройки). По 21 отбелязаха Николай Титков и Мартин Раднев.
В следващия кръг Берое -2 гостува на ИУ, докато Атлетик посреща БУБА баскетбол.