“Берое” съсипа “Славия” и вече е втори в НВЛ-жени

“Берое” се изкачи на второ място в НВЛ-жени след чиста домакинска победа с 3:0 гейма срещу “Славия”. Старозагорки бяха безапелационни срещу столичния тим и го надиграха в зала “Иван Вазов” за малко повече от 70 минути. Първата част премина на един дъх, тъй като домакините бяха почти безупречни в атака, докато младите състезателки на “Славия” действаха твърде припряно при своите нападения. Геймът приключи след 25:10 за “Берое”, а вторият започна с доста по-добра игра на “белите”, които за “закачиха” за съперника и резултатът почти през цялото време вървеше точка за точка. Столичанки дори изпуснаха геймбол при 25:24, а малко след това “зелените” ликуваха след 28:26. Интригата в третата част изчезна малко след първото прекъсване с хубава серия на беройки, които натрупаха солиден аванс и затвориха мача с 25:14.

С 6 победи, 4 загуби и 19 точки “Берое” вече е на втора позиция след абсолютния фаворит “Марица”, който е лидер с 32 точки и 11 успеха от 11 срещи. В следващия кръг старозагорки гостуват на “Левски” в изключително важен двубой, който може да се окаже от решаващо значение за високите амбиции на отбора.