Младежките национали се разправиха със Словения

Младежките национали на България до 21 години надиграха категорично връстниците си от Словения и ги победиха с 3:0 в мач от група 9 на квалификациите за европейското първенство през 2019 година.
В 20-ата минута Антонио Вутов откри резултата, след като шутира през няколко футболисти на съперника.
В 42-ата минута резултатът беше удвоен. След изпълнение на ъглов удар Десподов стреля от малък ъгъл към далечната греда и топката рикошира в тялото на Глиня, за да попадне в мрежата.
В 83-ата минута Десподов получи топката зад центъра, надбяга словенската отбрана, излезе сам срещу вратаря и го преодоля за крайното 3:0.

С успеха си тимът на Антони Здравков се доближи само на две точки именно от отбора на Словения, който заема второто място в групата, което дава право на участие в бараж за участие в еврофиналите. Това бе втора победа за младите „лъвове“ в този квалификационен цикъл след успеха с 3:1 отново в Стара Загора срещу Черна гора през есента.

Следващият двубой на отбора е срещу лидера Франция през месец септември.