„Берое“ U16 научи съперниците си за финалите в Самоков

Отборът на „Берое“ за момчета до 16 години си осигури място на финалите на Държавно първенство по баскетбол, след като спечели по безапелационен начин допълнителните квалификации в Стара Загора. В първата си среща домакините надиграха „Атлетик“ София с 82:53 точки, последва важен успех срещу „Балкан“ с 81:60, за да се стигне и до своеобразния финал срещу „Академик“ София, който също записа 2 победи в първите си 2 мача. Старзагорци бяха повече от убедителни срещу своите връстници и след 78:56 си гарантираха първото място в класирането и взеха квота за държавните финали в Самоков от 2 до 6 юни.
По силата на жребия беройци попаднаха в група „Б“ заедно със съставите на „БУБА баскетбол“, „Дунав“ Русе и „Левски“ София.
В другата група са „Черно море Тича“, ЦСКА, „Тунджа“ Ямбол и домакините от „Рилски спортист“.