Турнирът за Купа “Импала” се превърна в празник за младите грации

17 златни медала спечелиха грациите на „Импала“ от едноименния турнир по художествена гимнастика, който клубът организира за 16-и път. В двудневната надпревара се включиха над 380 състезателки от 23 клуба.

Традиционната надпревара се организира със съдействието на Община Стара Загора и БФХГ. Спортна зала ” Иван Вазов” събра 380 грации от България, Белгия и Украйна, а състезанието откри зам.-кметът Красимира Чахова.
Клуб “Импала” участва с 30 състезателки, които се представиха достойно и спечелиха общо 42 медала, от които 17 златни.
Сред носителките на златни отличия в различните възрастови групи и отделните уреди са Виктория Пенева, Аделина Загорова, Ивайла Пачова, Паола Георгиева,Камелия Ослиева, Василена Жукова, Николет Драгнева.
С Приз ” За високи спортни постижения” бяха удостоени най-изявената състезателка на “Импала” – Ася Иванова и Нели Желева – достигнала до капитанската лента в национален отбор – ансамбъл /Жени /, участвала на Европейското и Световното първенство в Япония.
Легендарната треньорка Нешка Робева бе довела най-добрите гимнастички от ” Левски” , а нейната състезателка Лъчезара Пекова спечели титлата при жените.