Старозагорец е вицешампион на Европа по ММА

Състезателят на ММА клуб „Архангел“ Денислав Хаджиев спечели сребърен медал от европейскоро първенство за мъже в Букурещ, Румъния. 19-годишният старозагорец изигра 3 двубоя срещу далеч по-опитни състезатели в своята категория до 61 кг и след 2 успеха и поражение на финала от шведски съперник той заслужи вицеевропейската титла.

На шампионата в Румъния българските състезатели спечелиха общо 5 отличия, с които се наредиха на трето място в отборното класиране след тимовете на Швеция и Финландия. Шампион стана Октай Ариф в категория до 56.7 кг. Сребърни медали извоюваха Денислав Хаджиев (61.2 кг) и Даниел Янков (120.2 кг), а с бронзови отличия са Здравко Димитров (61.2 кг) и Иван Иванов (+120.2 кг). Призьорите бяха наградени от министъра на спорта Красен Кралев, който съобщи, че в България има 35 клуба по ММА и около 800 картотекирани състезатели, а броят на трениращите този спорт надхвърля 2000 души.