Първа победа за “Ботев” Гълъбово в летните контроли

На стадиона в Каблешково „Ботев“ Гълъбово надигра „Поморие“ с 4:2 в поредната лятната проверка за двата отбора, които ще бъдат съперници през новия сезон и във Втора лига.
Гълъбовци решиха мача още до 25-тата минута, след като вкараха цели три гола. Джунейт Яшар откри в 12-тата минута, а след 9 минути Антон Огнянов вкара и втори гол. Само след минута Милен Танев от „Поморие“ удари страничната греда. А след още три минути Иван Винков вкара и трето попадение за „Ботев“.
Домакините върнаха един гол след половин час игра. Милен Танев вкара отбитата топка от движение в долния десен ъгъл. Методи Костов с глава след центриране отляво направи 1:4 за „Ботев“ (Гълъбово). Крайното 2:4 оформи отново Милен Танев с втория си гол в мача от дузпа.
Победата бе първа за „Ботев“ в петте летни контроли досега.
Шампионатът във Втора лига стартира следващия уикенд, а преди това – 13 юли, „Ботев“ приема третодивизионния „Загорец“ в последната си лятна проверка.