Ударен старт за Казанлък в плейофите при жените

Тимът на “Казанлък Волей” стартира успешно плейофите в Демакс лигата при жените. Воденият от Атанас Петров състав обърна и се наложи над “Локомотив 1929″/София/ с 3:1 (14:25, 25:19, 31:29, 25:14) в първи четвъртфинален сблъсък помежду им. “Розите” поведоха в серията с 1:0 победи.

В първата част “Локомотив” диктуваше положението. Впоследствие играта продължи на амплитуди, но в крайна сметка казанлъчанки наложиха волята си. Третият гейм тръгна с лека преднина на столичанки, след което продължи под доминацията на домакините, които в ключовите моменти бяха догонени от волейболистките на Бригита Славова. След шест геймбола (31:29) “розите” излязоха напред в мача.

Казанлъчанки бяха категорични в решителната четвърта част и записаха третата си победа над противника за сезона. След много оспорвани мигове, отигравания, рикошети и след над час и 40 минути игра домакините от зала “Багира” надделяха.

Вторият мач между двата тима е на 11 март (петък) в столицата. Играе се до два от три успеха.