Пловдив баскетбол не се остави на казанлъчани

В последения мач за годината, БК “Кралете на долината” не успяха да се противопоставят на пловдивския тим, а рещата се игра в зала “Младост” в Димитровград. “Пловдив баскетбол” успяха да извощват победата си с 11 точки преднина и краен резултат 79:68. Още в първата част момчетата от града на тепетата успяха да имат преднина, която момчетата от града на розите успяха да стопят за малко във втората част съответно 37:37, но “Пловдив баскетбол” успяха да си наваксат преднината, която продължи да е не малка и в третата и четвъртата част.

Макар с тази загуба, Казанлъчани завършват годината на 3-то място със 17 точки. Интересното в класацията е, че вторият “Димитровград 2020” и четвъртият “Пловдив баскетбол” също са със 17 точки. Класирането е спрямо точковата разлика между направени и допуснати топки в ригна.

До края на сезона остава една среща. И последният мач е отново в зала “Иван Симеонов” в Пазарджик, където на 7 януари 2023г. БК “Кралете на долината” се изправят срещу “Атлетик 95”.