Електронното връчване се разширява, като става възможно за връчване на фишове и актове. В системата за сигурно връчване човек ще може да посочи например, че желае МВР да му връчва там електронните фишове. Електронните услуги ще са с по-ниска такса спрямо тези на гише.
С промените се приравняват служебните справки на удостоверения, за да не трябва да се променят всички закони и наредби, за да отпаднат удостоверенията.
Физическите лица ще могат да заявяват електронни услуги без да подписват заявленията с КЕП (който продължава да е бариера пред използването на е-услуги). А електронните услуги ще са с по-ниска такса спрямо тези на гише.
Урежда се дейността на посредниците, които могат да предоставят услуги на гише по-близо до гражданите, които не ползват интернет (напр. за да не ходят до областния град). Друга промяна предвижда да не може с подзаконов акт да се въвежда изискване за представяне на документи за доказване на обстоятелства, които ги има в регистър. Т.е. всички наредби, вкл. общински, в които се искат непредвидени в закон удостоверения, бележки, стикери и подобни стават незаконосъобразни. Всички регистри ще трябва да минат от тетрадки в електронен вид през 2024 г., когато влиза в сила задължението регистрите да се водят или чрез собствена информационна система, или чрез новоуредената централизирана система за водене на регистри. Въвежда се задължение за изпращане на напомняне при изтичащ срок на документ (“индивидуален административен акт”) и отпадат факсът и телексът от Административнопроцесуалния кодекс.