„Розите“ с победа след силна игра и много пропуски

В 17-ия кръг в „Трета Югоизточна група“, футболистите на „Розова долина“ напълно резонно и заслужено взеха трите точки, след 2:0 над „Асеновец 2005“ /Асеновград/.

В 27-та минута Ивайло Димитров технично преодоля на пеналтерията играч на гостите, след което „коженото кълбо“ попадна в Стоян Иванов.  Последният откри за 1:0 с красив и точен удар във вратата на Станимир Иванов.

16-ет минути преди финала на мача Пламен Колев-„Пацо“ бе фаулиран в дъгата пред наказателното поле, след което Надим Ангелов от статично положение отбеляза технично за крайното 2:0.

Към края на срещата от Трета лига-резервата Росен Димитров непредпазливо и в старанието си да бъде полезен фаулира в наказателното поле играч на гостите, а арбитърът Валентин Железов посочи точката за изпълнение на дузпа. Вратарят ни Михаил Михайлов акробатично и зрелищно спаси 11-ет метровия удар, което бе и страхотен финал за „Розите“.

С 29 точки “розите” са 8 място, след 9 победи, 2 равенства и 6 загуби.

В 18-ти кръг, “розите” гостуват на лидера ПФК „Спартак Пловдив 1947“  в неделния ден /19.11.2023 година/.