Тракия е зелена!

“Берое” спечели драматична победа с 2:1 срещу “Ботев” Пловдив в стотното издание на Битката за Тракия. “Зелено-белите” зарадваха своите фенове в Стара Загора с инфарктен обрат в рамките на 2 минути, след като се оказаха изоставащи в резултата в 78-ата минута. Тогава Стивън Петков завърши с гол образцова акция на гостите отдясно, като с летящ плонж оплете топката в мрежата зад Перниш. Домакините се хвърлиха с всички сили в атака, а “Ботев” се прибра твърде дълбоко в половината си, за да брани аванса си. В 83-ата минута резервата Рубен Бриджидо с глава възстанови равенството след прецизно центриране на Борислав Цонев, а само 120 секунди по-късно ново изсипване на топката от Цонев в пеналта на “канарчетата” завърши с втори гол за “Берое”, като за голмайстор бе записан Камен Хаджиев, въпреки че останаха съмнения, че играч на гостите си вкара автогол.

Старозагорци се изкачиха до второто място в класирането с 8 точки след първите си 4 мача. В следващия кръг възпитаниците на Александър Томаш гостуват на “Черно море” във Варна.

снимка: Beroe.bg