“Казанлък волей” загуби от “ЦСКА” в първия мач от полуфиналите в лигата

Волейболистките на столичния ЦСКА надделяха над тима от Казанлък с 3:2 (20:25, 19:25, 25:15, 25:20, 15:9) след пълен обрат в първия полуфинал помежду им, изигран в зала “Васил Симов” в София. Вторият двубой между двата тима е на 19 март (събота), в “града на розите” от 18 часа. Ако се стигне до трети мач, той ще се проведе на 21 март (понеделник).

Играе се до две победи от три мача. Двата отбора започнаха равностойно, като положението се запази до 10:10. Впоследствие казанлъчанки поеха инициативата и поведоха в мача. Домакините тръгнаха силно във втората част (4:1 и 5:2), но постепенно “розите” наваксаха изоставането си и обърнаха резултата. До края те доминираха напълно и увеличиха аванса си. Третият гейм протече изцяло под диктовката на “армейките”, които бяха пълен хегемон и без проблем затвориха в своя полза. С равностойна игра стартира решителната четвърта част, но след шестата точка момичетата на Атанас Петров отново взеха водачеството. Въпреки стабилната разлика (13:8), гостенките бяха настигнати. В ключовите моменти волейболистките на Юлия Иванова наложиха волята си и вкараха мача в тайбрек.  Там ЦСКА доминираше напълно и с категорична игра направи първата си крачка към финала.