“Розова долина” разгроми “Сокол” Марково с 4:1

Футболистите от “Розова долина” в последния си мач за сезона пред казанлъшка публика завоюваха жарка победа под парещото слънце с 4:1 над “Сокол” Марково. Първият гол за казанлъчани бе вкаран от Ивелин Илиев в 30-та минута. Във второто полувреме с гол на Пламен Колев в 52-та минута резултатът бе увеличен за 2:0. Малко по-късно в 63-та минута Делян Тошев от “Сокол” бележи първия гол за гостите. Следващите два гола за 4:1 попадат във врата на гостите са дело на Иван Чергев в 75-та минута и 91-та минута на Цветан Чахов. Розите остават 12-ти във временното класиране с 33т. В статистиката със “Сокол” имат 13 мача от които – 8 победи, 2 равенства и 3 загуби.

Преди началото на мача бе направен и малък празник – Бенефис на футболния съдия Ангел Шамбуров от Казанлък. Преди да стане рефер, Шамбуров е бил футболист, преминал е през всички формации в града на розите. След това играе 6 години в мъжките отборите на “Арсенал-Казанлък”, “Димитровград” и “Розова долина”. Кариерата му като футболен съдия започва през 2003 година и така почти 20 години има зад гърба си над 600 мача. За своето изпращане с благодарност, Шамбуров получи почетен плакет от Зонален съвет на БФС – Пловдив, почетен плакет и подарък от ФК “Розова долина”, подарък от Футболна съдийска колегия Казанлък и от ФК “Сокол” Марково.