“Розите” се изкачиха до 14 място

С 6 гола във врата на ФК “Борислав 2009” Първомай и трите точки от срещата на стадион “Севтополис”, домакините от ФК “Розова долина” успяха да се издигне на 14-то място във временното класиране. След изпълнение на корнер, първият автогол попада във врата на Първомай още в 5-та минута след опит за избиване с глава на Денис Палков. В 10-та минута за 2:0 се записва Кольо Чахов, а в 17 минута за 3:0 Венцислав Иванов. Във второто полувреме отново Кольо Чахов в 49 минута увеличава резултата на 4:0, следващият гол за 5:0 попада в 74 минута от Михаел Лалев, а последният гол на Пламен Колев за 6:0 попада в 90-та минута.

Така “Розите” са на 14-то място с 24 точки. Любопитно е, че през годините с “Първомайци” имаме изиграни 25 мача, от които 12 победи, 5 равенства, 8 загуби.