“Берое” не се пречупи във Варна – 1:1 срещу “Черно море”

С гол на Тонислав Йорданов в средата на второто полувреме “Берое” стигна до равенство 1:1 при гостуването си на “Черно море” във Варна. Срещата бе от 20-ия кръг на ефбет лига и след нея старозагорци продължават да са на 11-о място, но вече с равен брой точки – по 20 с десетия “Ботев” Пд. След седмица предстои именно двубой срещу пловдивчани в Коматево, след който ще стане ясно дали някой от двата тима ще вземе превес в битката за 10-ото място.

На тежкия терен на ст. Тича във Варна днес домакините взеха ранен аванс с попадение на Алекс Фернандес след четвърт час игра, а до почивката изпуснаха още няколко добри ситуации пред Иван Караджов да покачат аванса си. На полувремето Николай Киров внесе корекции в състава и след паузата беройци отговориха на агресията на съперника в средата на терена и на свой ред създадоха някои не лоши атаки. Голът на Йорданов обаче падна по доста куриозен начин, след като Сана Гомес изпълни тъч, а бранителите на “Черно море” не се ориентираха в собствения си пеналт, което даде възможност на нападателя на “Берое” необезпокояван да реализира за първи път с екипа на заралии.